Strażacy z Brzeziej są TOP!
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 16.02.2021r.
Drukuj

Strażacy z Brzeziej są TOP!

Druhowie z Brzeziej Łąki zwyciężyli w plebiscycie TOP 5 jednostek ochotniczych straży pożarnych na Dolnym Śląsku. Łącznie w ogłoszonym przez Radio Wrocław głosowaniu internautów zdobyli rekordowe 7634 głosy, deklasując konkurencję. – Ogromnie się cieszymy, to docenienie zaangażowania i poświęcenia strażaków. Kiedy zostaliśmy nominowani w plebiscycie, rozpętało się pozytywne szaleństwo. Wspierali nas i głosowali mieszkańcy całej […]

Druhowie z Brzeziej Łąki zwyciężyli w plebiscycie TOP 5 jednostek ochotniczych straży pożarnych na Dolnym Śląsku. Łącznie w ogłoszonym przez Radio Wrocław głosowaniu internautów zdobyli rekordowe 7634 głosy, deklasując konkurencję.

– Ogromnie się cieszymy, to docenienie zaangażowania i poświęcenia strażaków. Kiedy zostaliśmy nominowani w plebiscycie, rozpętało się pozytywne szaleństwo. Wspierali nas i głosowali mieszkańcy całej gminy, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Dowiedzieliśmy się z radia, że osiągnęliśmy rekordowy wynik. Wyprzedziliśmy jednostki z dużych miejscowości, jak Wałbrzych czy Prochowice – cieszy się Magdalena Zagórska, prezes OSP w Brzeziej Łące.

Ostatnie dwa lata dla tamtejszych strażaków są wyjątkowo udane. W 2019 roku jednostka wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Wysłużonego i awaryjnego Stara zastąpiła Scania P360, a rok później w miejscu zniszczonej i rozpadającej remizy powstała nowa, wielofunkcyjna strażnica.

Inwestycje były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jednostki, która jest jedną z najczęściej wyjeżdżających do interwencji. Dziś w komfortowych warunkach może czynić swoją powinność, a internauci docenili ją wybierając najlepszą na Dolnym Śląsku. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz jak najmniejszej liczby wjazdów. Niech Św. Florian ma Was w swojej opiece!

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich