Odłącz się – zacznij żyć!
Kategoria: Organizacje pozarządowe
Data publikacji: 16.02.2021r.
Drukuj

Odłącz się – zacznij żyć!

Wójt malujący sprayem po chodniku – taki widok nie zdarza się często! Ale uspokajamy, nie ma tu skandalu. Wręcz przeciwnie – w ten sposób wspólnie z młodymi aktywistami Wojciech Błoński wziął udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej. Uzależnienie od urządzeń mobilnych stało się chorobą naszych czasów, która często dotyka już najmłodszych. – Dlatego nie miałem żadnych […]

Wójt malujący sprayem po chodniku – taki widok nie zdarza się często! Ale uspokajamy, nie ma tu skandalu. Wręcz przeciwnie – w ten sposób wspólnie z młodymi aktywistami Wojciech Błoński wziął udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej.

Uzależnienie od urządzeń mobilnych stało się chorobą naszych czasów, która często dotyka już najmłodszych. – Dlatego nie miałem żadnych wątpliwości, że warto w oryginalny sposób zwrócić uwagę na ten problem – podkreśla Wojciech Błoński. Wójt razem z młodzieżą ze stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk wymalował na chodnikach przy przejściach dla pieszych hasło „Odłącz się i przejdź bezpiecznie”. Wszystko po to, żeby zwrócić uwagę osób, które przechodzą przed jezdnię wpatrzone w telefon. Akcja była elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Odlącz się”. Jej celem jest przeciwdziałanie fonoholizmowi, czyli uzależnieniu od urządzeń mobilnych.

RED

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich