Drukuj

Informacje ogólne


Witamy w Długołęce,
największej gminie Powiatu Wrocławskiego i jednej z największych gmin wiejskich w Polsce.

Na powierzchni 212,8 km 2, w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska, w 41 wsiach sołeckich zamieszkuje tutaj blisko 35 000 przyjaznych, otwartych na świat i drugiego człowieka osób. Czyste powietrze, malownicze parki i obfitujące w różnorodną zwierzynę lasy – to tylko część szerokiej oferty jaka czeka na przybyłych do Długołęki gości. Naszym bogactwem są liczne i pełne ryb zbiorniki wodne, znakomicie przygotowane ośrodki jeździeckie oraz ciekawe trasy rowerowe, stwarzające doskonałe możliwości czynnego wypoczynku i uprawiania sportów.


Budynek nowego żłobka i przedszkola w Kiełczowie
Gminny Żłobek i Przedszkole w Kiełczowie, otwarte w 2021 roku.


Obok tradycji i wspaniałych, będących świadectwem bogatej historii regionu i jego mieszkańców zabytków, odkryjecie tutaj dynamicznie rozwijające się centrum biznesu i miejsce wielu inwestycji.


Gmina od wielu lat przyciąga kolejnych mieszkańców, którzy na co dzień pracują w sąsiednim Wrocławiu, ale cenią sobie malowniczość, gwarancję spokoju i przyjazną atmosferę Długołęki i wszystkich pozostałych 41 miejscowości. Urząd we współpracy z z gminnymi radnymi i sołtysami prowadzi szereg działań, których celem jest poprawa jakości życia. Od 2018 roku w gminie przybyło 475 miejsc w żłobkach i przedszkolach. W tym m.in. w jednym z najnowocześniejszych w regionie obiektów przeznaczonych do najmłodszych, który za kwotę ponad 28 mln zł Urząd Gminy wybudował w Kiełczowie.


Obecnie trwa realizacja kilku programów inwestycyjnych, związanych z remontami i budową dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Dzięki bliskiej współpracy z Urzędem Miasta we Wrocławiu poprawie uległa sieć komunikacji autobusowej. Wraz z rosnącą liczbą mieszkańców gmina rozbudowuje sieć wodociągowo-kanalizacyjną.


Gmina Długołęka to barwna kraina w sercu Europy – warto tu przyjechać, by odkryć jej koloryt.

Aktualności

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich