Rozlicz PIT w Długołęce – to do Ciebie wróci
Kategoria: Podatki
Data publikacji: 16.02.2021r.
Drukuj

Rozlicz PIT w Długołęce – to do Ciebie wróci

Dlaczego rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania jest tak ważne? – Pozyskane w ten sposób środki przyczyniają się do rozwoju infrastruktury, podniesienia komfortu życia mieszkańców i jakości usług publicznych – podkreśla Karolina Ożóg, skarbnik w Urzędzie Gminy Długołęka. Aż 38,16% z podatku dochodowego od osób fizycznych, zapłaconego przez mieszkańców w 2020 roku, może zasilić budżet gminy Długołęka. – Oznacza to, […]

Dlaczego rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania jest tak ważne? – Pozyskane w ten sposób środki przyczyniają się do rozwoju infrastruktury, podniesienia komfortu życia mieszkańców i jakości usług publicznych – podkreśla Karolina Ożóg, skarbnik w Urzędzie Gminy Długołęka.

Aż 38,16% z podatku dochodowego od osób fizycznych, zapłaconego przez mieszkańców w 2020 roku, może zasilić budżet gminy Długołęka. – Oznacza to, że z każdego 1.000 zł, które nasi mieszkańcy odprowadzają do urzędu skarbowego, około 381 zł wraca do nich m.in. w postaci gminnych inwestycji. Warunkiem jest dokonanie rozliczenia rocznego PIT ze względu na miejsce zamieszkania – wyjaśnia skarbnik.

Warto podkreślić, że nie trzeba być zameldowanym na terenie gminy – wystarczy, że jest to miejsce zamieszkania. Odpowiedniej aktualizacji można dokonać zarówno podczas tradycyjnego rozliczenia, jak i przy rozliczaniu poprzez usługę Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl. Nie trzeba nawet zawiadamiać o zmianie miejsca zamieszkania poprzednio właściwego urzędu skarbowego – urzędnicy sami zaktualizują dane podatnika.

Ponad 38% podatku dochodowego od osób fizycznych, zapłaconego przez mieszkańców w 2020 roku, może zasilić budżet gminy Długołęka.

– Można więc powiedzieć, że część zapłaconego podatku dochodowego wróci do mieszkańców gminy w postaci lepszych dróg, oświetlenia czy kanalizacji zbudowanych w miejscowości, gdzie podatnik mieszka i jednocześnie płaci podatki. Im więcej osób mieszkających w naszej gminie będzie wskazywało w rozliczeniu rocznym PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia wszystkich mieszkańców – dodaje Karolina Ożóg.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich