Krew bardzo potrzebna! Walka o życie wielu ludzi trwa a Twoja krew może uratować im życie
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 13.01.2022r.
Drukuj

Krew bardzo potrzebna! Walka o życie wielu ludzi trwa a Twoja krew może uratować im życie

Stany krwi grup ujemnych O (-), A (-), B (-) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu są na bardzo niskim poziomie, dlatego Centrum apeluje o krew.

W szpitalach przebywa wielu pacjentów, którzy potrzebują krwi grupy ujemnej. Nadzieja jest jednak w mieszkańcach Dolnego Śląska. To właśnie Państwo mogą uratować niejedno życie. Każda kropla krwi jest w tej chwili na wagę złota. W związku z tak trudną sytuacją, RCKiK we Wrocławiu zaprasza wszystkich potencjalnych dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, terenowych oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz na akcje wyjazdowe.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są krwiodawcy. Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami. W takim trudnym czasie trzeba pamiętać, by pomagać sobie nawzajem.

Wszystkie informacje dotyczące telefonów, adresów terenowych oddziałów oraz najbliższych akcji znajdziesz na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/ Przypominamy, że w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.

Profil krwiodawcy:🩸 wiek: 18-65 lat🩸 waga: minimum 50 kg🩸 bardzo dobry stan zdrowia🩸 ważny dokument tożsamości ze zdjęciem🩸 wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich