Apel Policji
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 25.01.2022r.
Drukuj

Apel Policji

W związku z trwającą na terenie kraju epidemią oraz podjętymi działaniami, mającymi zapobiegać i zwalczać zakażenie, mamy świadomość, że wprowadzone ograniczenia np. w przemieszczaniu się osób - kwarantanna, nie są bez znaczenia dla osób starszych.

To niestety wciąż dobry czas dla przestępców, którzy wykorzystują go, jako szansę nieuczciwego wzbogacenia się. W tych trudnych społecznie warunkach mogą pojawiać się nowe przypadki oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na lekarza”, „na pracownika sanepidu”.

APELUJEMY‼️

O utrzymywanie stałych więzi rodzinnych z seniorami, osobami schorowanymi, samotnymi, poprzez regularny kontakt telefoniczny z nimi.

O informowanie osób starszych o metodach przestępczych, związanych z epidemią, takich jak: „herbatki uodparniające”, „test na koronawirusa”, „szczepionki ochronne”, „zakup środków do dezynfekcji lub usługi pseudomedyczne”.

O niewpuszczanie do mieszkania osób obcych, nawet jeśli zapytają o możliwość skorzystania z toalety, poproszą o szklankę wody lub dostęp do telefonu.

O niewypłacanie żadnych pieniędzy osobom obcym oraz skonsultowanie z rodziną zakupów internetowych oraz przelewów.

O nieotwieranie podejrzanych wiadomości typu „masz niezapłacony mandat”, „uwaga, próba włamania na konto”, „dopłata do przesyłki kurierskiej” lub nieuleganie namowom do logowania się na stronę swojego banku oraz nieprzekazywanie haseł dostępowych do kont bankowych.

WAŻNE!

Jeżeli otrzymamy informację telefoniczną od osoby podającej się za członka rodziny, że np. jest chora, potrzebuje pieniędzy na lek, szczepionkę i trzeba je pilnie wypłacić i przekazać wskazanej osobie (sama nie może wyjść ze względu na kwarantannę czy pobyt w szpitalu) nigdy tego nie robimy! Pod żadnym pozorem nikomu nie przekazujemy żadnych pieniędzy.Telefonując do KOMISARIATU POLICJI W DŁUGOŁĘCE, pod nr 47 8716520 lub pod nr alarmowy 112, otrzymacie Państwo niezbędną pomoc oraz dodatkowe informacje.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich