ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE PARTNERSKIM NA RZECZ UKRAIŃSKICH KOBIET, WSPÓŁREALIZOWANYM PRZEZ FUNDACJĘ EDUCATIONAL TRIP
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 28.06.2024r.
Drukuj

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE PARTNERSKIM NA RZECZ UKRAIŃSKICH KOBIET, WSPÓŁREALIZOWANYM PRZEZ FUNDACJĘ EDUCATIONAL TRIP

Fundacja Educational Trip, działająca lokalnie na terenie naszej gminy, jest obecnie partnerem w międzynarodowym projekcie Women on the RISE: Upskilling Ukrainian Refugees women through sustainable and digital entrepreneurship learning pathways, dofinasowanym ze środków Unii Europejskiej.

Projekt współrealizowany jest przez konsorcjum organizacji z: Włoch, Szwecji, Hiszpanii, Niemiec, Litwy i Polski, a jego celem jest aktywizacja zawodowa ukraińskich kobiet.

W odpowiedzi na trwający konflikt na Ukrainie, projekt W-RISE odgrywa istotną rolę w zapewnianiu edukacji na wysokim, europejskim poziomie oraz rozwoju niezbędnych kompetencji kluczowych. Priorytetem projektu jest stworzenie ukraińskim kobietom  możliwości zdobycia niezbędnych umiejętności do założenia, rozwijania i zarządzania ekologicznym i cyfrowym biznesem.

Projekt oferuje: kompleksowy kurs na temat przedsiębiorczości cyfrowej i ekologicznej zakończony certyfikatem, możliwość zapoznania się z kompendium kobiecych start-upów oraz obecność w sieci W-RISE, łączącej uczestników z interesariuszami i ekspertami w tej dziedzinie. Ponadto proponuje innowacyjne narzędzia, takie jak Gamification Toolkit, dla edukatorów dorosłych oraz bezpłatny pobyt na kursie testowym w Polsce i we Włoszech dla 3 uczestniczek i 1 edukatora dorosłych.

Obecnie trwa kampania informacyjna na temat projektu oraz rozpoczyna się proces rekrutacji. Fundacja zachęca do zapoznania się ze szczegółami i do kontaktu!

Szczegóły na stronie FB Fundacji Educational Trip i na plakacie.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich