W Brzeziej Łące lała się krew!
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 25.01.2023r.
Drukuj

W Brzeziej Łące lała się krew!

W poniedziałek, 23 stycznia 2023  r. w świetlicy wiejskiej w Brzeziej Łące lała się krew - w szczytnym celu, podczas 15. akcji oddawania krwi organizowanej przez gminny Klub HDK, we współpracy z Sołtysem, Radą Sołecką, Radnymi z klubu "Bliżej Ludzi", Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzeziej Łące. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, z racji pobicia rekordu klubu w oddanej ilości krwi przez dawców podczas jednej akcji.

– „To był zdecydowanie najpiękniejszy poniedziałek w historii naszego klubu! Ciągle szukamy nowych miejsc na organizację zbiórek krwi. Akcję w Brzeziej Łące zorganizowaliśmy na próbę, na prośbę radnej Agnieszki Kaczor-Tykierko i sołtys Karoliny Orłowskiej. Brzezia Łąka zdała egzamin na „szóstkę” – świetlica wiejska tego dnia zapełniła się ludźmi o wielkich sercach, chcącymi nieść pomoc i ratować życie. Nie sądziłem, że pobijemy rekord klubu. Z uwagi na wzorową współpracę z organizatorami, a także na ogromne zainteresowanie krwiodawców, do Brzeziej Łąki w przyszłości na pewno jeszcze wrócimy!” – relacjonuje Emil Sozański – prezes gminnego klubu HDK PCK.

Podczas akcji 55 osób oddało krew, dzięki czemu zebrano rekordowe 24 l 750 ml krwi! Aż 11 osób podczas tej akcji zrobiło to po raz pierwszy.

– „Wspólnie z prezesem gminnego klubu HDK PCK-  Emilem Sozańskim bardzo serdecznie dziękujemy Pani Sołtys wraz z Radą Sołecką, Radnym z klubu „Bliżej Ludzi”, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i druhom strażakom z OSP w Brzeziej Łące, a przede wszystkim Krwiodawcom i personelowi medycznemu z RCKiK we Wrocławiu. Jestem DUMNY z mieszkańców naszej gminy, kłaniając się w geście szacunku i uznania dla Waszej postawy” – dodał wójt Wojciech Błoński.

Następna akcja oddawania krwi organizowana przez gminny klub HDK PCK planowana jest na środę, 22 marca 2023 r. w godz. 9-13 przy GIGAmarkecie Leroy Merlin w Mirkowie.

Zachęcamy do obserwowania strony klubu na Facebooku, aby być na bieżąco.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich