Seniorzy zwiedzili CHZ
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 13.08.2021r.
Drukuj

Seniorzy zwiedzili CHZ

12 sierpnia 2021 r. seniorzy z gminy Długołęka pojechali do Wrocławia zwiedzać Centrum Historii Zajezdnia.

Główną atrakcją była ekspozycja „Wrocław 1945 – 2016” poświęcona powojennej historii miasta. Była to wystawa w formie scenografii, ukazującej kontekst powojennych zmian granic, przesunięć ludności, odbudowy miasta i jego ponownego zasiedlenia. Nasi Seniorzy zapoznali sięz historią wrocławskiej Solidarności oraz wzięli udział w warsztatach z sitodruku. Naszych mieszkańców po Centrum Historii Zajezdnia oprowadzali profesjonalni przewodnicy.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich