Seniorze! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich w okresie świątecznym!
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 13.12.2022r.
Drukuj

Seniorze! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich w okresie świątecznym!

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas przedświątecznych zakupów, przygotowań do odwiedzin gości oraz wyjazdów z domu. Policjanci apelują aby w tak wielkiej gorączce świątecznych przygotowań zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich.

Oto kilka dobrych rad, aby te dni spędzić spokojnie i bezpiecznie:

  1. Wyjeżdżając na zakupy lub do rodziny pamiętajmy o zabezpieczeniu posesji, mieszkań i domów.  Nie zapominajmy o systemach alarmowych, monitoringu oraz  informacji dla sąsiada.
  2. Zachowajmy rozwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi próbującymi wejść do mieszkania i nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom domokrążców.
  3. Przy zakupach przez internet, korzystajmy ze sprawdzonych portali, zasięgnijmy opinii o rzetelności firmy, przy płaceniu przelewem zwróćmy uwagę na bezpieczne połączenia internetowe, najlepiej korzystać z płatności przy odbiorze.
  4. Nie dajmy zwieść się ofertą super atrakcyjnych kredytów gotówkowych, pochopne podpisanie niekorzystnej umowy może to doprowadzić do poważnych konsekwencji.
  5. Tłok i zamieszanie tworzy warunki dla kieszonkowców, dlatego podczas zakupów w centrach handlowych pamiętajmy o zabezpieczeniu portfeli, torebek, dokumentów.
  6. Bądźmy również czujni przy pobieraniu gotówki z placówek bankowych, poczcie czy bankomatów, zwracajmy uwagę czy nie jesteśmy obserwowani.

Kontynuując również nasze działania, pn. SENIOR-ONLINE, zachęcamy Państwa  do skorzystania  ze spotkań poświęconych Bezpieczeństwu Seniorów na platformie You Tube, na kanale” Komenda Miejska Policji we Wrocławiu” które odbywają się w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca o godz. 9:00.                     

Telefonując do KOMISARIATU POLICJI W DŁUGOŁĘCE, pod nr 47 8716520, lub bezpośrednio do koordynatora pod nr tel. 601815879 otrzymają Państwo niezbędną pomoc oraz dodatkowe informacje.

      

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich