Świąteczna aura w urzędzie gminy
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 12.12.2022r.
Drukuj

Świąteczna aura w urzędzie gminy

W niedzielne południe 11 grudnia odbyło się wydarzenie pełne ciepła, wzajemnych życzeń i uśmiechu – Spotkanie Opłatkowe oraz Jarmark Bożonarodzeniowy. W urzędzie gminy gościliśmy m.in Koła Gospodyń Wiejskich, które poza przygotowaniem pysznego barszczu, pierogów i ciast do poczęstunku, czekały z bogatą ofertą świątecznych potraw i ozdób świątecznych, a także lokalnych rękodzielników i producentów, dzięki czemu każdy, kto zawitał tego dnia na Robotniczą 12 znalazł coś dla siebie.

Na nudę nie narzekały dzieci, które wykazywały się niemałym zmysłem artystycznym dekorując pierniki. Furorę zrobił bajkowy kącik przygotowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną, w którym najmłodsi wsłuchując się w opowiadania, mogli przenieść się w świąteczny, baśniowy świat. Po korytarzu krążył również wózek z książkami, dzięki któremu zainteresowani mogli zaopatrzyć się w interesującą ich książkę, dając jej drugie życie.

W świąteczny klimat bardzo skutecznie wprowadził nas występ muzyczny, dzięki któremu wspólne kolędowanie nabrało niepowtarzalnego klimatu. Swój wokalny talent pokazał między innymi Wójt Wojciech Błoński, który nie krył zadowolenia ze spotkania z mieszkańcami: – „Cieszę się, że po przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy ponownie spotkać się na Spotkaniu Opłatkowym, które w tym roku zostało ubogacone przez jarmark bożonarodzeniowy, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Dziękuję mieszkańcom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością za możliwość połamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania oraz wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich, które przygotowały pyszny poczęstunek.”

Dzięki gościom nowe ozdoby zdobyła choinka stojąca w urzędzie gminy, dzięki czemu w budynku jeszcze mocniej czuć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie i tradycja Spotkań Opłatkowych w urzędzie gminy będzie kontynuowana. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich