Seniorze! Uważaj na oszustów!
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 24.02.2023r.
Drukuj

Seniorze! Uważaj na oszustów!

Komisariat Policji w Długołęce informuje, że w ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost zdarzeń przestępczych, których ofiarami są seniorzy. Przestępcy coraz częściej podszywają się za policjantów, prokuratorów i dzwoniąc do swoich ofiar proszą o przekazanie pieniędzy, które mają być zabezpieczeniem na poczet prowadzonych czynności wobec kogoś bliskiego. Wcześniej sprawcy informują o tragicznym zdarzeniu z udziałem osoby bliskiej, jej zatrzymaniu czy udziału w wypadku drogowym. Wszystko ma charakter bardzo dynamiczny, nie dając szans ofiarom na weryfikację tych informacji.

PAMIĘTAJ!

  • Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie
  • Nigdy nie dzwoń na numery wskazane w rozmowie
  • Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy
  • O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

Jeżeli cokolwiek wzbudzi Państwa podejrzenia prosimy o kontakt z  KOMISARIATEM  POLICJI W DŁUGOŁĘCE, pod nr 47 8716520 otrzymają Państwo niezbędną pomoc oraz dodatkowe informacje.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich