Drukuj

Przeciwdziałanie uzależnieniom – informacje bieżące

Uzależnienia behawioralne – bezpłatne broszury do pobrania dla uczniów i rodziców szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych

https://etoh.edu.pl/uzaleznienia-behawioralne-bezplatne-broszury-do-pobrania.html


https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=104924 – Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii


Zapraszamy do zapoznania się ze stroną kampanii „Na zdrowie”. Znajdą tu Państwo wiele użytecznych informacji na temat wpływu alkoholu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Strona opracowana została przez uznanych specjalistów z różnych dziedzin nauki.

www.kampanianazdrowie.pl/


Ogólnopolska kampania społeczna o ryzyku związanym z używaniem substancji psychoaktywnych na drodze.

https://bezchemiinadrodze.pl/


E-POP
Aplikacja telefoniczna (mobilnej) E-POP jest narzędziem wspierającym samoleczenie osób pijących problemowo, zainteresowanych uzyskaniem pomocy nakierowanej na ograniczenie spożywania alkoholu.

https://e-pop.pl/#/welcome


Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć siebie, szukasz sposobów na to, żeby lepiej radzić sobie z różnymi sprawami, zastanawiasz się nad tym, jak pomóc koledze/koleżance w trudnej sytuacji, to jest dla Ciebie dobre miejsce.

https://niebotak.pl/


Pomarańczowa Linia jest programem informacyjno-konsultacyjnym dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających środki psychoaktywne.

www.pomaranczowalinia.pl/


Portal dla rodziców i specjalistów o zachowaniach ryzykownych wśród młodzieży.

www.madraochrona.pl


https://kcpu.gov.pl/wp-content/uploads/2022/11/broszura-o-narkotykach-bez-przesady.pdf

Poradnia narkotykowa on-line. Bezpłatne porady ekspertów przez e-mail i czat. Poradnia pomaga w radzeniu sobie z problemami powodowanymi przez narkotyki. Pomagamy osobom, które ich używają, a także bliskim tych osób. Jeśli masz problem z narkotykami, jeśli coś Cię niepokoi, jeśli chcesz pomóc komuś bliskiemu lub innej osobie z Twojego otoczenia – napisz do nas lub wejdź na czat. Rozumiemy różne postawy, wybory, wartości. Nie oceniamy, nie pouczamy – doradzamy. Pomoc jest w pełni anonimowa i bezpłatna.

www.narkomania.org.pl


Procedura zobowiązania do leczenia odwykowego – przewodnik dla rodzin


Aktualności

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich