Drukuj

Przeciwdziałanie uzależnieniom – informacje bieżące

https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=104924 – Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii


Zapraszamy do zapoznania się ze stroną kampanii „Na zdrowie”. Znajdą tu Państwo wiele użytecznych informacji na temat wpływu alkoholu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Strona opracowana została przez uznanych specjalistów z różnych dziedzin nauki.

www.kampanianazdrowie.pl/

Ogólnopolska kampania społeczna o ryzyku związanym z używaniem substancji psychoaktywnych na drodze.

https://bezchemiinadrodze.pl/

E-POP
Aplikacja telefoniczna (mobilnej) E-POP jest narzędziem wspierającym samoleczenie osób pijących problemowo, zainteresowanych uzyskaniem pomocy nakierowanej na ograniczenie spożywania alkoholu.

https://e-pop.pl/#/welcome

Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć siebie, szukasz sposobów na to, żeby lepiej radzić sobie z różnymi sprawami, zastanawiasz się nad tym, jak pomóc koledze/koleżance w trudnej sytuacji, to jest dla Ciebie dobre miejsce.

https://niebotak.pl/

Pomarańczowa Linia jest programem informacyjno-konsultacyjnym dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających środki psychoaktywne.

www.pomaranczowalinia.pl/

Portal dla rodziców i specjalistów o zachowaniach ryzykownych wśród młodzieży.

www.madraochrona.pl

https://kcpu.gov.pl/wp-content/uploads/2022/11/broszura-o-narkotykach-bez-przesady.pdf

Poradnia narkotykowa on-line. Bezpłatne porady ekspertów przez e-mail i czat. Poradnia pomaga w radzeniu sobie z problemami powodowanymi przez narkotyki. Pomagamy osobom, które ich używają, a także bliskim tych osób. Jeśli masz problem z narkotykami, jeśli coś Cię niepokoi, jeśli chcesz pomóc komuś bliskiemu lub innej osobie z Twojego otoczenia – napisz do nas lub wejdź na czat. Rozumiemy różne postawy, wybory, wartości. Nie oceniamy, nie pouczamy – doradzamy. Pomoc jest w pełni anonimowa i bezpłatna.

www.narkomania.org.pl


Procedura zobowiązania do leczenia odwykowego – przewodnik dla rodzin


Nim wsiądziesz za kierownicę, upewnij się, że jesteś trzeźwy!


Dopalacze to substancje psychoaktywne, które nie zostały zaklasyfikowane jako narkotyki. Substancje te często mają bardzo silne działanie, uzależniają i wywołują szereg skutków ubocznych. Jednocześnie brak dokładnej specyfikacji i zaostrzonych skutków prawnych sprawia, że są o wiele łatwiej dostępne niż narkotyki, dlatego po dopalacze sięgają coraz młodsze osoby. I właśnie, dlatego są tak niebezpieczne. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Aktualności

Z życia gminy
Koncerty Mojej i Twojej Nadziei
Data publikacji: 29.02.2024r.

Koncerty Mojej i Twojej Nadziei

W ramach III Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego zaplanowano aż 18 zróżnicowanych wydarzeń, poświęconych sztuce operowej, operetkowej, rewiowej, musicalowej, sakralnej oraz piosence...

Pozostałe
Komunikat o zgromadzeniu
Data publikacji: 28.02.2024r.

Komunikat o zgromadzeniu

Informujemy, że zgromadzenia zgłoszone na terenie Gminy Długołęka zostały rozwiązane dzisiaj tj. 28.02.2024 o godz. 06:00 przez przedstawicieli Organizatora -...

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich