Nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest
Kategoria: Ochrona środowiska
Data publikacji: 09.02.2022r.
Drukuj

Nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Podobnie jak w latach poprzednich, istnieje możliwość pozyskania przez gminę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na 2022 r. dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Dofinansowanie obejmuje koszty związane z demontażem, odbiorem, transportem i utylizacją wyrobów azbestowych. Natomiast wszelkie koszty związane z zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego oraz czynności formalno-prawne z tym związane, leżą po stronie właściciela nieruchomości.

W związku z tym, wszyscy mieszkańcy gminy, którzy są zainteresowani demontażem i odbiorem pokryć dachowych oraz innych elementów zawierających azbest, powinni do 10 marca br. złożyć w Urzędzie Gminy Długołęka deklarację chęci udziału w programie, której wzór jest dostępny na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz w punkcie podawczym urzędu.

Przypominamy, iż demontaż, odbiór i utylizacja eternitu dla mieszkańców gminy są BEZPŁATNE. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 71 323 02 73. Zachęcamy do udziału w programie!

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich