Zmiana organizacji ruchu
Kategoria: Komunikacja
Data publikacji: 08.02.2022r.
Drukuj

Zmiana organizacji ruchu

W związku z dalszą realizacją kontraktu pn. „WWW Widawa – przebudowa systemów zabezpieczenia przed powodzią, gm. Czernica, Długołęka, Wisznia Mała i Wrocław” firma Skanska, jako generalny wykonawca inwestycji informuje, że 12 lutego (sobota) zostanie wprowadzony Etap III Organizacji Ruchu Zastępczego.

Będzie ona polegała na zamknięciu drogi gminnej – ul. Wilczyckiej w Wilczycach (odcinek między mostami – działka nr 423). Zmiana organizacji ruchu ma bezpośredni wpływ na transport publiczny. W związku z powyższym zostanie wprowadzona korekta w funkcjonowaniu linii 931, polegająca na skierowaniu kursów o godzinie: 7:02 i 7:43 z Kiełczówka oraz o godzinie: 14:18 i 15:18 z Mulickiej (w dni robocze) po głównej trasie przejazdu tj. z pominięciem Starego Młyna oraz Wilczyc. Poniżej rozkład jazdy linii 931 ważny od 12 lutego. Zamknięcie przewidywane jest na okres 8 – 10 tygodni. Zależy to od warunków pogodowych oraz gruntowo-wodnych (poziom wody rzeki Widawy).

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich