Gmina Długołęka na 7. miejscu wśród miast i gmin, do których najchętniej przeprowadzają się Polacy
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 12.04.2021r.
Drukuj

Gmina Długołęka na 7. miejscu wśród miast i gmin, do których najchętniej przeprowadzają się Polacy

Gmina Długołęka jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc, w których osiedlają się nowi mieszkańcy. Nie tylko w skali Dolnego Śląska, ale całej Polski. Potwierdza to najnowszy ranking opublikowany przez portal TuWartoMieszkac.pl. Gmina Długołęka zajęła w nim 7. miejsce, tuż za takimi miastami jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk

Eksperci opracowali ranking na podstawie ostatnich danych GUS, dotyczących migracji we wszystkich polskich gminach (dane za I półrocze 2020 r.). Autorzy zestawienia uwzględnili saldo migracji, czyli różnicę między liczbą przeprowadzających się do danego miasta/gminy a liczbą osób wyprowadzających z niego. – Czyli od liczby osób przeprowadzających się do jakiegoś miasta/gminy odejmowaliśmy liczbę ludzi, którzy z niego się wyprowadzili – wyjaśniają.

Więcej informacji i ranking znajdziecie Państwo tutaj: Tu Warto Mieszkać » Dokąd Polacy najchętniej się przeprowadzają – ranking (tuwartomieszkac.pl)

Jak wynika ze statystyk Urzędu Gminy w Długołęce, od 2018 roku liczba osób zameldowanych wzrosła o ponad 3,5 tysiąca. W rzeczywistości mieszkańców przybyło jeszcze więcej, bo nie wszyscy po przeprowadzce zmieniają meldunek.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich