Wizyta Młodzieżowej Rady Gminy z Tarnowa Podgórnego
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 03.06.2022r.
Drukuj

Wizyta Młodzieżowej Rady Gminy z Tarnowa Podgórnego

Wczoraj w Urzędzie Gminy Długołęka gościliśmy przedstawicieli Młodzieżowej Rady Gminy Tarnowa Podgórnego wraz z opiekunami. Młodzieżową Radę Gminy Długołęka reprezentowali Anna Goszcz, Wojciech Kłym i Jan Adamski.

Zastępca wójta Joanna Adamek podzieliła się z naszymi gośćmi swoimi doświadczeniami zawodowymi, następnie Dagmara Parfanowicz, kierownik wydziału pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych, opowiedziała o najważniejszych inwestycjach w naszej gminie. Emil Sozański z biura Rady Gminy mówił o działaniach podejmowanych przez naszą Młodzieżową Radę Gminy, a radny Dariusz Wojtasik o współpracy między młodzieżą i Radą Gminy. Była to fantastyczna okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów między przedstawicielami Młodzieżowych Rad, co z pewnością zaowocuje w przyszłości kolejnymi ich inicjatywami.

Następnie Emil Sozański oprowadził gości po naszym urzędzie i opowiedział o zakresie działań wszystkich wydziałów. Zwrócił uwagę na udogodnienia wprowadzane w urzędzie, szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

Kolejnym przystankiem wizyty młodzieży z Tarnowa Podgórnego był stadion lekkoatletyczny przy urzędzie. Młodzież miała okazję zobaczyć efekty rewitalizacji parku w Szczodrem, między innymi odbudowany Most Karoli. Anna Lenartowicz z wydziału porządku publicznego i transportu, która na co dzień zajmuje się utrzymaniem parków oraz zieleni urządzonej, opowiedziała o pracach, jakie zostały wykonane, aby park w Szczodrem tak cudownie wyglądał. Goście byli pod wrażeniem tego miejsca.

Kolejnym przystankiem był Gminny Żłobek i Przedszkole w Kiełczowie – naszych gości oprowadziły dyrektor żłobka Beata Paliwoda i dyrektor przedszkola Katarzyna Łapińska-Szymańska, które pokazały wnętrze budynku, m. in. sale, w których na co dzień bawią się i uczą dzieci, a także plac zabaw na zewnątrz.

Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń przyniesie wiele dobrego dla rozwoju naszych młodych radnych, jak i całej gminy. Z pewnością nie było to jednorazowe spotkanie. Gościom z Tarnowa Podgórnego dziękujemy za wizytę i mówimy do zobaczenia.

Fotorelacja z wizyty dostępna na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/media/set?vanity=wdlugolece&set=a.5399235673431831

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich