Święto Pań w Mirkowie
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 13.03.2023r.
Drukuj

Święto Pań w Mirkowie

Za nami wyjątkowe obchody Dnia Kobiet. Na szkolnej sali gimnastycznej w Mirkowie zebrało się ponad 80 pań, które z pewnością nie żałują, że w ten sposób spędziły środowy wieczór.

Coś dla ucha

Spotkanie rozpoczęła muzyczna uczta – panowie z formacji Gentelmen’s Jazz przenieśli wszystkich w świat jazzu, a sala gimnastyczna stała się niczym Village Vanguard w Nowym Jorku. Zaśpiewali zarówno swoje kawałki, jak i covery znanych przebojów, m.in. „You’re beautiful” Jamesa Blunta czy „Stay with me” Sama Smitha. Poza romantycznymi melodiami, dobry humor wlał w widownię tryskający energią wokalista zespołu – Tomasz Krajewski. 

Dawka wiedzy

Między częścią muzyczną dużo ważnych informacji na tematy związane z prawem majątkowym udzieliła Ewelina Miśko-Pawłowska z prawokobiet.pl, która zwróciła uwagę na ważne rzeczy związane z rozdzielnością majątkową, która wbrew powszechnej opinii nie musi być związana z brakiem zaufania, a wręcz przeciwnie. Prowadząca chętnie odpowiadała na pytania uczestniczek, również po zakończeniu swojego panelu.

Dawka motywacji

Swoją historię przestawiła również Magdalena Zachariasiewicz, której motto brzmi Nigdy nie przegrywam. Albo wygrywam, albo się uczę”. Na własnym przykładzie pokazuje, jak radzić sobie w ciężkich sytuacjach i przekuwać je w sukces oraz jak niezbędne jest odpowiednie nastawienie do spotykających nas przeciwności i wyzwań, czyli tzw. Transformacja energii porażki w energię sukcesu.

Na koniec niespodziankę przygotowała firma Clarena, a całość zwieńczył bis od zespołu Gentelmen’s Jazz.

Cieszę się, że nasze mieszkanki tak licznie zaszczyciły nas swoją obecnością w tym wyjątkowym dniu. Jeszcze raz pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń i realizacji planów. Wasze serce, empatia i troska wpływają na to, że nasze życie staje się lepsze. Podziękowania składam również dyrekcji i pracownikom szkoły w Mirkowie za pomoc w organizacji spotkania – podsumował Wójt Wojciech Błoński.

Zdjęcia z wydarzenia można oglądać na profilu Gminy i Wójta na Facebooku.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich