Spiszmy się na medal!
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 01.04.2021r.
Drukuj

Spiszmy się na medal!

1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, jest to obowiązkowe badanie realizowane raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny, które ma objąć nawet 15 milionów gospodarstw domowych. Spis potrwa do sześciu miesięcy.

Ułatwieniem dla mieszkańców jest nowoczesna i bezpieczna dla danych formuła spisu on-line, czyli wypełnienie internetowego formularza. W razie problemów, czy braku możliwości technicznych, w spisie pomocą służą: rachmistrzowie (przeprowadzając wywiad telefonicznie), lub pracownicy gminnego biura spisowego.

Prosimy mieszkańców o mobilizację i współpracę sąsiedzką, warto przypominać sobie o obowiązku udziału w procedurze, wynikającym z ustawy o narodowym spisie powszechnym.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – Strona informacyjna o Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich