Sobota pełna pasji i rywalizacji: Turniej Młodzieżowych Rad o Puchar Wójta Gminy Długołęka w Piłkę Siatkową
Kategoria: Pozostałe, Z życia gminy
Data publikacji: 30.11.2023r.
Drukuj

Sobota pełna pasji i rywalizacji: Turniej Młodzieżowych Rad o Puchar Wójta Gminy Długołęka w Piłkę Siatkową

Sobota, 25 listopada, przyniosła ze sobą nie tylko chłodne powietrze jesienne, ale również gorącą atmosferę rywalizacji i sportowej pasji. To właśnie tego dnia odbył się I Młodzieżowy Turniej Młodzieżowych Rad Gmin, Miast, Powiatów o Puchar Wójta Gminy w piłkę siatkową, który zgromadził młodych sportowców z różnych zakątków naszego województwa.

Do szkoły podstawowej w Kiełczowie zjechały zespoły reprezentujące Dzierżoniów, Radków, Oleśnicę i Powiat Wrocławski. Na uznanie zasługują goście z Kamiennej Góry, którzy nie brali udziału w rozgrywkach, ale przyjechali się poznać i spędzić razem to sobotnie przedpołudnie.

Całe wydarzenie od samego początku było przepełnione radością i energią. Zanim do rywalizacji ruszyły drużyny biorące udział w turnieju, na boisko wyszli samorządowcy z gminy Długołęka, którzy rozegrali pokazowy mecz. Przy siatce panie zmierzyły się z panami. Dwu setowa rozgrywka zakończyła się remisem i każdy schodził z boiska z uśmiechem na twarzy, bo przecież chodziło o wspólną zabawę.

Później hala w Kiełczowie była się areną nie tylko zmagań sportowych, lecz także przestrzenią do budowania nowych relacji i wspierania się nawzajem. Sport stał się tym łącznikiem, który pozwolił się spotkać i zobaczyć, na jakich płaszczyznach można współpracować w ramach Młodzieżowych Rad.

Oczywiście w samych meczach nie brakowało zaangażowania, emocji i zwrotów akcji.

Po rozegraniu meczów w ramach fazy grupowej, do finału awansował zespół gospodarzy oraz Powiatu Wrocławskiego. Niesieni dopingiem zgromadzonej publiczności lepsi okazali się zawodnicy Młodzieżowej Rady Gminy Długołęka i to oni z rąk wójta Wojciecha Błońskiego odebrali pamiątkowy puchar.

– Cieszę się, że nasza Młodzieżowa Rada Gminy tak prężnie działa i może być inspiracją dla naszych gości. Pokazuje to, że mamy w gminie świadomych młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać i integrować. Z własnego doświadczenia wiem, że sport jest idealnym sposobem, by nawiązywać nowe przyjaźnie, szczególnie, gdy dzieje się to w duchu zdrowej rywalizacji – zaznaczał wójt Wojciech Błoński.

Między meczami był czas na zapoznanie – prezentację swoich Rad i miejscowości, z których przybyli. Gospodarze zaprezentowali pozostałym swój projekt – folder z atrakcjami gminy Długołęka okiem młodzieży. Nie da się ukryć, że MRG Długołęka zaimponowała przedstawicielom przyjezdnych Młodzieżowych Rad, czego nie ukrywała zastępca wójta gminy Kamienna Góra – Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, jeżeli chodzi o przygotowanie samego turnieju. Jestem też pod wrażeniem, że tyle Młodzieżowych Rad przyjęło zaproszenie, jest tutaj i grają na wysokim poziomie, a wszystko odbywa się w bardzo przyjaznej atmosferze. Myślę, że propozycja współpracy, którą złożył pan Emil Sozański, jest na dobrej drodze, jeśli chodzi o realizację – podkreślała Małgorzata Buszkiewicz.

Wydarzenie to z pewnością pozostawi wiele wspomnień i mamy nadzieję, że stanie się cykliczną imprezą. Wspólne rozgrywki na boisku przypomniały, że sport łączy.

Zdjęcia wydarzenia dostępna jest na profilu Młodzieżowej Rady Gminy Długołęka na Facebooku.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich