Seniorzy z gminy Długołęka przejęli Kraków
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 08.09.2023r.
Drukuj

Seniorzy z gminy Długołęka przejęli Kraków

W dniach 31 sierpnia - 1 września odbył się wyjazd seniorów z gminy Długołęka do Krakowa na X Międzynarodowe Senioralia. Pierwszego dnia w drodze do Krakowa nasi seniorzy zwiedzili Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, a po południu z przewodnikiem podziwiali dziedzictwo kulturowe byłej stolicy Polski.

Pochód licznie zgromadzonych seniorów kończył się w Parku Jordana. Tam odbyły się wykłady edukacyjne (na temat zdrowia, bezpieczeństwa, polityki senioralnej oraz aktywizacji seniorów), seniorzy mogli także skorzystać z bezpłatnych badań: kardiologicznych, ciśnienia, słuchu, wzroku, cukru, gęstości kości czy pomiaru masy ciała, z bezpłatnego przeglądu lekowego.

Część rozrywkowa wydarzenia składała się z ponad 20 występów artystycznych zespołów seniorskich, koncertów, konkursów z nagrodami i pokazu mody dla seniorów. Tradycyjnie imprezę zwieńczyła Międzypokoleniowa zabawa z DJ Wiką.

Naszymi seniorami podczas wyjazdu, z ramienia urzędu gminy opiekowali się: Zastępca Wójta Joanna Adamek, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Paździerz, Iwona Belka z działu Kadr, Marta Jażdżyk z WSO, Aneta Grocholska – Gminnego Klubu „Senior+” oraz Emil Sozański z Biura Rady Gminy. Opiekunowie zadbali o świetną atmosferę w autokarach. Nasi seniorzy już nie mogą się doczekać przyszłorocznej zabawy.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich