Rozdół w Brzeziej Łące oficjalnie otwarty!
Kategoria: Sołtysi, Z życia gminy
Data publikacji: 22.03.2023r.
Drukuj

Rozdół w Brzeziej Łące oficjalnie otwarty!

Oficjalne otwarcie Rozdołu na pograniczu Brzeziej Łąki i Pietrzykowic zbiegło się z Pierwszym Dniem Wiosny i trudno o lepszy termin, ponieważ teren jest świetnym miejscem do korzystania podczas rozpoczynającego się sezonu plenerowego.

Na część oficjalną przybyli Radni Gminy Długołęka, sołtysi Brzeziej Łąki i Pietrzykowic, proboszcz parafii w Brzeziej Łące, wykonawcy, przedstawiciele Stowarzyszenia LGD Dobra Widawa, Młodzieżowej Rady Gminy Długołęka, pracownicy urzędu gminy oraz niezawodni strażacy z OSP Brzezia Łąka i OSP Długołęka. Po pełnych radości i dumy przemówieniach osób zaangażowanych w powstanie tego miejsca, przyszedł czas na symboliczne wspólne przecięcie wstęgi.

Miejsce to przeszło długą drogę – od wyrobiska piasku, przez zachwaszczone składowisko śmieci, aż do terenu rekreacyjnego, z którego mogą korzystać mieszkańcy w każdym wieku. – „To takie miejsce, które ma zaprzeczać zwykłym placom zabaw, tu ma być naturalnie i z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu” – opisuje Radna Gminy Agnieszka Kaczor-Tykierko. Transformacja tego miejsca nie byłaby możliwa bez zaangażowania samych mieszkańców, co podkreśla sołtyska Brzeziej Łąki Karolina Orłowska: – „Małymi krokami – z urzędnikami, z radną, z mieszkańcami dążyliśmy do tego, by tutaj to miejsce powstało. Zebranie wiejskie zadecydowało, żeby wyodrębnić w funduszu sołeckim środki na to, by powstała koncepcja tego miejsca i po jej stworzeniu złożyliśmy ją do gminy.”

Wydarzenie swoją obecnością uświetniło ponad 150 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzeziej Łące, którzy często będą korzystać z nowo otwartego terenu rekreacyjnego. Na dzieci czekały m.in. kiełbaski z grilla, napoje oraz gwóźdź programu – pokaz Jonasza Pakulskiego – akrobaty rowerowego, uczestnika programu Mam Talent. Jego występ wywarł na widzach duże wrażenie, a próbkę jego możliwości można obejrzeć na profilu gminy na Instagramie. Być może wśród oglądających znajdą się naśladowcy Jonasza, a swoje umiejętności będą szlifować właśnie na terenie Rozdołu.

– „Młodzież będzie miała gdzie spędzać czas ze znajomymi, a po rozmowach z mieszkańcami wiem, że i starsi będą korzystać z tego miejsca – spacerować, wypoczywać i o to nam wszystkim chodziło. To miejsce pokazuje również jak ważna jest dobra współpraca i wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców. Z czegoś, co wydawało się niemożliwe stworzyliśmy coś fajnego i przydatnego.” – podsumował Wójt Wojciech Błoński.

Operacja pn. „Rozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na obszarze LGD poprzez budowę crossowego toru rowerowego wraz z małą architekturą w miejscowości Brzezia Łąka, w gminie Długołęka (etap I)” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

  • Wartość całkowita: 465 709,11 zł. brutto
  • Wartość dofinansowania: 166 698,00 zł. brutto

Wykonawcą prac była firma DOMBUD – Anna Zadorożna, Ryszard Zadorożny Spółka Jawna.

Na otwarciu obecna była również telewizja Echo24, zapraszamy do obejrzenia materiału z otwarcia:

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na profilu wójta Wojciecha Błońskiego na Facebooku.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich