Program Czyste Powietrze – przodujemy w rankingu. Oby tak dalej!
Kategoria: Ochrona środowiska
Data publikacji: 10.11.2022r.
Drukuj

Program Czyste Powietrze – przodujemy w rankingu. Oby tak dalej!

Według danych na dzień 30 września br., gmina Długołęka znalazła się na 1. miejscu w województwie dolnośląskim pod względem liczby zrealizowanych (zakończonych) przedsięwzięć w programie Czyste Powietrze. Jest ich aż 391! Daje to imponujący wynik w łącznej kwocie 4 345 177,01 zł wypłaconych dotacji.

Liczba zawartych umów o dofinansowanie była większa, bo sięgnęła 585, natomiast liczba złożonych wniosków o dopłatę wyniosła aż 799 i tylko z miasta Wrocław spłynęło ich więcej.

Taki optymistyczny wynik to zasługa świadomości mieszkańców gminy, którzy dbają o ekologię, jak i prężnej działalności gminnego punktu konsultacyjnego programu Czyste Powietrze, który działa w Urzędzie Gminy Długołęka. Pracownik merytoryczny, Paweł Matysiak, pomaga we wszystkich formalnościach, związanych ze staraniami o dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu.

Program Czyste Powietrze, realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu sięgają do 30, 37 lub 69 tys. zł (podstawowy, podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania) oraz do 47 lub 79 tys. zł przy dotacji z prefinansowaniem (podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania).

Zapraszamy do gminnego punktu konsultacyjnego po więcej informacji, tel. 713230273.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich