Porozumienie na środki dedykowane w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027 dla ZIT-u Wrocławskiego i okolic zostało podpisane
Kategoria: Informacje europejskie
Data publikacji: 23.08.2023r.
Drukuj

Porozumienie na środki dedykowane w ramach Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027 dla ZIT-u Wrocławskiego i okolic zostało podpisane

Przedstawiciele Gminy Wrocław (Lider porozumienia ZIT WrOF) oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego podpisali wczoraj dokument, który pozwoli na realizację wielu ponadgminnych projektów, przy wykorzystaniu finansowania ze środków Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczył Wojciech Błoński Wójt gminy Długołęka wraz z Renatą Granowską – Wiceprezydent Wrocławia, wójtami i burmistrzami - przedstawicielami ZITu Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz wicemarszałkami województwa dolnośląskiego.

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego 2021-2027 to dokument niezwykle ważny dla Wrocławia i całej aglomeracji. Podpisane porozumienie pozwoli na realizację wielu projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, których oddziaływanie wykracza poza obszar jednej gminy.

W ramach ZIT WrOF współpracuje 19 gmin skupionych wokół miasta rdzenia – Wrocławia. Na ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego przypada alokacja w wysokości 63,4 miliona euro.

Dzięki podpisanemu Porozumieniu terytorialnemu, ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego, jako pierwszy w regionie, będzie mógł rozpocząć rzeczywistą realizację projektów strategicznych, które przyczynią się do rozwiązywania wspólnych problemów i skoordynowanego zaspokajania potrzeb tego obszaru.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich