Pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 24.07.2023r.
Drukuj

Pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy Długołęka odbyło się uroczyste wręczenie Medali od Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Wręczanie medali zawsze wiąże się z chwilami wzruszenia i uśmiechu – nie inaczej było tym razem. Z rąk Wójta Wojciecha Błońskiego dziewięć par poza wspomnianymi medalami, odebrali również kwiaty i pamiątkowy upominek.

– „Za każdym razem wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pozwala poznać wyjątkowe historie osób, które wspólnie idą przez życie, na dobre i na złe. Często podczas tych uroczystości pada hasło, że kiedyś jak coś nie działało, to się to naprawiało, a nie wyrzucało. Podobnie jest w małżeństwie i pary, które gościliśmy w urzędzie są tego najlepszym przykładem. Jeszcze raz pragnę złożyć im wyrazy uznania i życzę dużo zdrowia oraz kolejnych wspólnych lat” – mówił po uroczystości Wójt Wojciech Błoński.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Co zrobić, aby otrzymać medal?

Wszystkim parom składamy ogromne gratulacje i podziękowania za piękny przykład wspólnego podróżowania przez życie.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich