Oszustwo na pracownika wodociągów
Kategoria: Pozostałe
Data publikacji: 18.04.2024r.
Drukuj

Oszustwo na pracownika wodociągów

Apelujemy o wyjątkową ostrożność a wodociągi informują: nie przychodzimy do państwa domów w kwestiach rozliczeniowych!

Oszuści wciąż doskonalą swoje metody w oszukiwaniu starszych osób. Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych bliskich oraz znajomych o tym, że w przypadku rozmów telefonicznych z nieznajomymi, czy osobistych wizyt, muszą być bardzo czujni i ostrożni.

Prosimy o zachowanie ostrożności, jeśli ktoś twierdzi, że jest pracownikiem wodociągów lub Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Kiełczowie spiszmy jego dane oraz wylegitymujmy taką osobę, gdyż pracownicy ZUK posiadają legitymacje imienne.

Jeśli nadal mamy jakieś wątpliwości zadzwońmy do ZUK tel. 71 398 80 36 lub na Policję pod numer 997. Nasi pracownicy nigdy nie pobierają w domach żadnych pieniędzy.

Zgodnie z ostrzeżeniami Policji:

  1. Nie otwierajcie Państwo drzwi nieznajomym!
  2. Nie wpuszczajcie Państwo do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się kim one są. Macie prawo do uzyskania danych osoby bądź firmy jaką reprezentuje osoba pukająca do twoich drzwi!
  3. Nie przechowujcie Państwo w domu dużych kwot pieniędzy!
  4. Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym!
  5. Unikajcie Państwo podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli sprawa połączona jest z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłata zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności!
  6. Współdziałajcie Państwo z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań!
  7. Zgłaszajcie Państwo informacje o zauważonych, podejrzanych osobach, które pojawiły się w Waszej klatce, mieszkaniu czy posesji!

https://zuk-kielczow.pl/index.php/aktualnosci/oszustwo-na-pracownika-wodociagow?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1EJ–_ABusRTXNDou90wTb4knpYWujducQSsz1jeWwU_ESkE8d6_zhqUI_aem_AcQdT5Hli3PuqKnUV3T22w0AHvbxknv_m2wsAUUURDaihSdWQftgVsptGIlnvYQu1CN3DhYGSrKS_eFnRoyMsJC-

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich