Informacje o gminie
Gmina Długołęka położona jest w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego. Zajmuje powierzchnię 212,8 km2 i jest największą gminą w powiecie wrocławskim oraz jedną z większych gmin wiejskich w Polsce. Charakteryzuje się wysokim tempem przyrostu mieszkańców – na terenie 41 miejscowości zamieszkuje ją blisko 35 tysięcy osób, co czyni ją najludniejszą gminą wiejską w naszym kraju.
Miejscowości w Gminie Długołęka:
Bąków, Bielawa, Bierzyce, Borowa, Brzezia Łąka, Budziwojowice, Bukowina, Byków, Dąbrowica, Długołęka, Dobroszów Oleśnicki, Domaszczyn, Godzieszowa, Jaksonowice, Januszkowice, Kamień, Kątna, Kępa, Kiełczów, Kiełczówek, Krakowiany, Łosice, Łozina, Michałowice, Mirków, Oleśniczka, Pasikurowice, Piecowice, Pietrzykowice, Pruszowice, Raków, Ramiszów, Siedlec, Skała, Stępin, Szczodre, Śliwice, Tokary, Węgrów, Wilczyce, Zaprężyn.
Lokalizacja gminy w województwie dolnośląskim

To także idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywny odpoczynek i spokój. Na terenie gminy znajduje się ponad 20 hektarów lasów i parków, pełnych ryb stawów a także ciekawych zabytków. Posiadamy około 170 km różnego rodzaju szlaków, co stanowi bardzo atrakcyjne miejsce dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej.
Największą atrakcją turystyczną jest zrewitalizowany w 2019 roku Park Szczodre. To oczko w głowie gminy Długołęka, która pozyskała fundusze zewnętrzne na ten cel i dzięki rewitalizacji stworzyła w tym miejscu naprawdę piękne miejsce dla naszych mieszkańców. Park Szczodre cieszy się wielkim powodzeniem także wśród mieszkańców Wrocławia oraz sąsiednich gmin, a nawet powiatów.

Gmina Długołęka to jednak nie tylko atrakcyjne miejsce do życia, to także prężnie rozwijające się centrum gospodarcze. Spełnia pod tym względem wszystkie warunki stawiane przez nawet najbardziej wymagających inwestorów. Solidni partnerzy mogą także liczyć na pomoc administracyjno-prawną w załatwieniu wszelkich formalności.
Dane statystyczne:
Powierzchnia: 212,8 km2
Liczba mieszkańców: 33 939 osób
Gęstość zaludnienia: 159 osób/km2
Ludność w wieku produkcyjnym: 61,8% mieszkańców
Przeciętne wynagrodzenie brutto: 4880 zł
Szacunkowa stopa bezrobocia: 1,5%
Instytucje wspierające inwestora na terenie gminy:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu http://www.paih.gov.pl/pl |
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna http://www.wsse.com.pl/ |
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej http://www.araw.pl Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej https://dawg.pl/ |
Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu https://wroclaw.praca.gov.pl/ |