III Piknik Ekologiczny
Kategoria: Ochrona środowiska
Data publikacji: 12.10.2023r.
Drukuj

III Piknik Ekologiczny

W ubiegłą sobotę (7 października 2023 r.) w parku w Szczodrem odbyła się III edycja Pikniku Ekologicznego.

Edukacja ekologiczna w gminie Długołęka, realizowana przez Urząd Gminy we współpracy z GOK, to działania skierowane przede wszystkim do młodych mieszkańców i organizowane zarówno w czasie roku szkolnego, jak i podczas wakacji.

Wszystko zaczęło się prawie dziesięć lat temu, ale ostatnie cztery lata, to intensyfikacja aktywności, która zaowocowała wieloma fantastycznymi wydarzeniami. Nasze dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, warsztatach wyjazdowych, stacjonarnych i konkursach, co zaowocowało imponującą liczbą uczestników dotychczasowych projektów – ponad 13 000 osób!

Konkurs na projekt graficzny o tematyce ekologicznej „EKOGADŻET” organizowany jest już od wielu lat w Gminie Długołęka. Jest on adresowany do wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Tegoroczna edycja o tematyce „Ekoinonwacje jako element zrównoważonego rozwoju Gminy Długołęka” cieszyła się, podobnie jak poprzednie, dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 71 prac. Przyznaliśmy trzy nagrody i cztery wyróżnienia.

Laureaci konkursu „EKOGADŻET”

  • I miejsce – Korneliusz Chmiel – szkoła podstawowa w Kiełczowie
  • II miejsce – Olivia Ruchniewicz – szkoła podstawowa w Długołęce
  • III miejsce Aleksandra Popielarz – szkoła podstawowa w Brzeziej Łące

Wyróżnienia:

  • Tomasz Frej – szkoła podstawowa w Brzeziej Łące
  • Jagoda Grychowicz – szkoła podstawowa w Długołęce
  • Anna Radzik – szkoła podstawowa w Mirkowie
  • Mateusz Sikora – szkoła podstawowa w Mirkowie

– Jestem dumny z naszych młodych mieszkańców i wierzę, że będą oni mieli duży wpływ na rozwój Gminy Długołęka – mówił Wójt Wojciech Błoński.

Zachęcamy do obejrzenia relacji Echo24 z tego wydarzenia:

Projekt „Ekoinnowacje jako element zrównoważonego rozwoju gminy Długołęka”  został zrealizowany przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich