Gmina Długołęka wyrównuje szanse dzieci w cyfrowym świecie
Kategoria: Informacje europejskie, Z życia gminy
Data publikacji: 17.08.2022r.
Drukuj

Gmina Długołęka wyrównuje szanse dzieci w cyfrowym świecie

17 sierpnia wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński przekazał dzieciom z terenu gminy Długołęka laptopy, które mają wyrównać ich szanse w cyfrowym świecie.

Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważna jest walka z wykluczeniem cyfrowym, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, które musiały zmierzyć się z zupełnie nową dla nich formą nauki zdalnej.

– To był powód podjęcia decyzji o udziale Gminy Długołęka w projekcie grantowym „Granty PPGR”, współfinansowanym ze środków unijnych – mówi wójt Wojciech Błoński.

Projekt został stworzony w celu wyeliminowania wszelkich ograniczeń w dziedzinie cyfryzacji, poprzez wsparcie rodzin z dziećmi z terenów popegeerowskich (dzieci i wnuków były pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych – przyp. red.) w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.

– Ogromne zainteresowanie nim tylko potwierdziło, że była to słuszna decyzja. W efekcie poczynionych przez Gminę starań, udało się pozyskać przeszło 600 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na zakup laptopów wraz z bezprzewodowymi myszkami oraz zewnętrznymi napędami. Trafią one do 245 dzieci – precyzuje wójt Błoński.

Co istotne, przekazany dzieciom sprzęt nie jest wypożyczony,a oddany na własność.

Relacja z wręczenia sprzętu:

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich