Głosujmy na modernizację oczyszczalni w Mirkowie
Kategoria: Ochrona środowiska
Data publikacji: 08.04.2022r.
Drukuj

Głosujmy na modernizację oczyszczalni w Mirkowie

W ramach inwestycji zwiększony został średni przepływ dobowy na oczyszczalni z 2834 m3/d do 4000 m3/d. Nie zwiększono objętości komór reaktora biologicznego, nie wybudowano nowych obiektów technologicznych.

Po raz pierwszy w Polsce zastosowano nową technologię, poprzez wykorzystanie włókien tekstylnych, na których osadza się nowa biomasa Cleartec ® Bio Curlz. Zainstalowanie Cleartec ® Bio Curlz skutkuje nagromadzeniem dodatkowej biomasy (tzw. biomasa osiadła), co zapewnia stabilne, wydajniejsze procesy oczyszczania. Z powodu długiego wieku osadu wzrasta różnorodność mikroorganizmów, co wspomaga proces oczyszczania ścieków. Inwestycja trwała od 20 maja 2020 r. do 1 czerwca 2021 r.

Dzisiaj można na nią zagłosować w konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. w kategorii Modernizacja: https://bit.ly/3v3HXxh

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich