Emocjonujący finisz Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski w Długołęce
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 25.07.2023r.
Drukuj

Emocjonujący finisz Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski w Długołęce

Kolejny rok z rzędu gmina Długołęka gościła kolarzy z całego świata, którzy licznie zebrali się na starcie wyścigu w Oleśnicy. Trasa liczyła 141,9 km, w skład której wchodziło 9 pętli po 13,1 km przez teren gminy Oleśnica oraz rozstrzygające 17 km w naszej gminie.

Zawody obfitowały w ogromne emocje, wystarczy spojrzeć na czasy zawodników, które jasno wskazują, że ponad 10 zawodników do samego końca liczyło się w walce o zwycięstwo. Ostatecznie triumfował Izraelczyk Itamar Einhorn, który upodobał sobie metę w Długołęce, bowiem zwyciężał tu również dwa lata temu. Podium uzupełnili Eduard Grosu oraz Maciej Paterski – najlepszy z Polaków. Tuż za nimi w tej samej sekundzie zmieścili się Norbert Banaszek, Matej Zahalka, Dina Marton oraz Wicemistrz Polski Filip Maciejuk.

Choć jak sami mówią zawodnicy, jest to najłatwiejsza trasa ze wszystkich czterech edycji, bo najrówniejsza, to jednak wiatr urozmaicił zmagania i sprawił, że kolarze musieli jeszcze bardziej współpracować i być czujnym, by nie zostać z tyłu stawki.

– „Po raz trzeci mamy przyjemność gościć etap wyścigu wyszehradzkiego i drugi raz mogliśmy podziwiać niezwykle emocjonujący finisz. Wiem, że mówiło się o tym wyścigu nawet podczas transmisji Tour de France i cieszę się, że nazwa naszej gminy wybrzmiała podczas największego wyścigu kolarskiego na świecie” – mówił po wyścigu Wójt Wojciech Błoński, który wręczył nagrody najlepszym uczestnikom Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich