Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w kadencji 2020-2024

Na podstawie Zarządzenia Starosty Powiatu Wrocławskiego w skład Rady powołani zostali przedstawiciele działających na terenie Powiatu jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych:

• Pani Joanna Bryłkowska-Hehn – zgłoszona przez Gminę Siechnice,
  • Pan Piotr Duszeńko– zgłoszony przez Gminę Długołęka,
  • Pan Ryszard Kuczyński – zgłoszony przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Dolnośląski,
  •  Pan Marcin Seretny – zgłoszony przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej,
  • Pani Ewa Walerzak – zgłoszona przez Gminę Kąty Wrocławskie.

Zakres działań rady:

1. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:

• integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
  • realizacji praw osób niepełnosprawnych;

2. opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych;

3. ocena realizacji programów;

4. opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenie
Data publikacji: 16.04.2024r.

Ogłoszenie

Ogłoszenie o udostępnieniu wniosku złożonego do Wójta Gminy Długołęka o uchwalenie zintegrowanego planu inwestycyjnego oraz przekazanie przedmiotowego wniosku do Rady Gminy...