Biegniemy po oddech dla Patrycji
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 15.10.2021r.
Drukuj

Biegniemy po oddech dla Patrycji

23 października w parku w Szczodrem odbędzie się wyjątkowy bieg – po zdrowie. Stowarzyszenie Kilometry Pomocy, pod patronatem gminy Długołęka, będzie zbierać pieniądze na leczenie Patrycji Kaniewskiej, które nie jest refundowane i w tym tkwi problem. Musimy się zjednoczyć.

Kiełczowianka cierpi na mukowiscydozę. Ta genetyczna choroba to największy wróg, któremu nastolatka dzielnie stawia czoła od urodzenia. Do niedawna walczyła z nim razem ze swoją starszą siostrą, również chorującą na mukowiscydozę, ale niestety w sierpniu Natalia tę walkę przegrała. Przy aktualnym stanie medycyny można zdecydowanie ograniczyć postęp choroby, jednak jest to bardzo trudne, ponieważ leki ratujące życie są horrendalnie drogie – koszt miesięcznego leczenia wynosi aż 80 tysięcy złotych. Dlatego chcemy pomóc Patrycji zawalczyć o spokojny oddech. Całość wpłat od uczestników biegu zostanie przeznaczona na nierefundowane leczenie 17-latki – im będzie nas więcej, tym cudowniej. Zapisy trwają na: https://www.zmierzymyczas.pl/1290/

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich