Zgłoś się do Młodzieżowej Rady Gminy
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 09.11.2021r.
Drukuj

Zgłoś się do Młodzieżowej Rady Gminy

Do 10 listopada trwa zgłaszanie kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy VI kadencji, natomiast 16 listopada odbędą się wybory.

Podczas spotkań w szkołach, uczniowie z terenu naszej gminy zapoznali się z zasadami i harmonogramem powołania tej rady w nowej formule. Młodzieżowym radnym gminy może zostać także uczeń, który mieszka na terenie naszej gminy, a uczęszcza do szkoły poza jej granicami. Dla takich uczniów został stworzony specjalny okręg wyborczy nr 10, który ma swoją siedzibę przy Liceum Ogólnokształcącym w Długołęce.

Wszystkich chętnych odsyłamy do statutu, w którym szczegółowo opisane są wszystkie kryteria, jakie trzeba spełnić, aby zostać młodzieżowym radnym: https://dlugoleka.bip.net.pl/?a=12794 Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z biurem Rady Gminy, w celu uzyskania szczegółowych informacji (tel. 71 323 02 32, mail: brg@gmina.dlugoleka.pl).

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich