Zdrowa i aktywna Długołęka – za badania nie zapłacisz nawet centa!
Kategoria: Rodzina i zdrowie
Data publikacji: 24.08.2022r.
Drukuj

Zdrowa i aktywna Długołęka – za badania nie zapłacisz nawet centa!

11 września, w godz. 10 – 17 na terenie przy Urzędzie Gminy Długołęka, odbędzie się I edycja akcji pn. „Zdrowa, aktywna Długołęka”, podczas której każdy będzie mógł wykonać szereg darmowych badań i uzyskać informacje o profilaktycznych programach.

Zaprosiliśmy do współpracy m.in. mobilne przychodnie, ośrodki zdrowia, kluby sportowe, Narodowy Fundusz Zdrowia i Funadację DKMS.

Jakie badania będzie można wykonać? Chociażby EKG, ABI, obliczenia wskaźnika BMI, analizę składu ciała (trzeba być min. dwie godziny na czczo), pomiar ciśnienia krwi, tętna, saturacji, pomiar poziomu cholesterolu i glukozy.

Osoby borykające się z nadwagą lub niedowagą będą mogły zasięgnąć porad trenerskich, dopasować ćwiczenia do swoich potrzeb i wykonać je pod okiem profesjonalisty. Będzie możliwość sprawdzenia znamion na skórze, wykonać cytologię (PO WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI), zbadać gęstość kości oraz sprawdzić wydolność płuc i oskrzeli.

Osoby, które jeszcze nie zapisały się do bazy dawców szpiku kostnego, będą mogły zrobić to na miejscu, zresztą tak samo jak wyrobić Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Na stanowisku lokalnego ośrodka zdrowia z kolei będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Musicie być z nami i zadbać o swoje zdrowie.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich