Zakończyły się piłkarskie rozgrywki z udziałem drużyn z gminy Długołęka
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 28.06.2023r.
Drukuj

Zakończyły się piłkarskie rozgrywki z udziałem drużyn z gminy Długołęka

Jak co roku nie brakowało emocji, bramek, niespodzianek, spadków, awansów, zaciętych rywalizacji i wsparcia kibiców, czyli tego, co kochamy w lokalnym sporcie.

Zacznijmy od gratulacji dla zespołu WKS Kątna, który w znakomitym stylu awansował do A-Klasy po imponującej serii zwycięstw i mając 6 pkt przewagi na koniec rozgrywek. Gratulujemy i życzymy podtrzymania passy w nadchodzącym sezonie.

Teraz przejdziemy od „okręgówki do „Serie B”.

Klasa okręgowa

GKS Mirków na zakończenie sezonu musiał uznać wyższość MKP Wołów (1:3) i ostatecznie zakończył sezon na 6. miejscu. Miejsce w górnej części tabeli, jednak kibice liczyli na powrót do 4. Ligi. Miejmy nadzieję, że uda się w przyszłym sezonie.

A-Klasa

W grupie III wrocławskiej A-klasy najwyżej z naszych zespołów uplasował się beniaminek tych rozgrywek, czyli Perła Węgrów (5. Miejsce), a tuż za nimi KS Łozina. Na drugim biegunie znalazła się Borowianka Borowa, która przez braki kadrowe oraz problemy z boiskiem zajęła przedostatnie miejsce i niestety żegna się z popularną „Serie A”. Spadku natomiast udało się uniknąć zespołom z Wilczyc, Kiełczowa oraz Długołęki. Na uwagę zasługuje wyczyn tego ostatniego. Po słabej rundzie wiosennej i zaledwie 9 punktach na półmetku, w tej rundzie zdobyli aż 29 pkt i ostatecznie uplasowali się na 10. miejscu. O 2 „oczka” w tej rundzie zdobył zespół z Łoziny. Dziękujemy za emocje i z niecierpliwością czekamy, co pokażą nasze drużyny w kolejnym sezonie.

B-Klasa

W B-klasie nasze kluby rozsiane są po trzech grupach. W grupie III mamy jednego reprezentanta – KS Dobroszów-Januszkowice, który zakończył sezon na podium (46 pkt – 3.miejsce). W grupie IV występowała drużyna z Kątnej, KP 99 Śliwice i UKS Academy Kiełczów. O tej pierwszej już wspominaliśmy (jeszcze raz gratulujemy). Pozostałe dwa kluby zajęły odpowiednio 9. I 10. miejsce, mając po 16 punktów na koniec. W grupie IX niewiele zabrakło Iskrze Pasikurowice, by wrócić do A-klasy. Ostatecznie musieli uznać wyższość drużyny Maślice Wrocław (nie mylić z Team Maślice 😉). W środku tabeli uplasował się drugi zespół GKS Mirków, a drużyny z Pruszowic i Godzieszowej, podobnie jak ze Śliwic i Kiełczowa odpowiednio 9. I 10. Tutaj jednak różnica punktowa między Dębem a Burzą była już znacząca.

Wszystkim zespołom dziękujemy za miniony sezon – zawodnikom, ich rodzinom oraz kibicom za wsparcie i pojawianie się na meczach i bycie 12. zawodnikiem. Do zobaczenia na boiskach w sierpniu!

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich