Z miłości do gołębi
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 28.11.2022r.
Drukuj

Z miłości do gołębi

Tradycyjnie już wręczeniem nagród podsumowali rok członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych z oddziału Długołęka-Wrocław. Spotkanie 18 listopada w świetlicy wiejskiej w Siedlcu zgromadziło około 50 prawdziwych pasjonatów tych zwierząt.

Tutejszy oddział powstał w 2010 roku i dziś liczy około 90 członków, liczba ta jednak w nowym roku wzrośnie, bowiem od 1 stycznia dochodzi do połączenia z oddziałem z Jelcza-Laskowice. Warto zauważyć, że spora część członków stowarzyszenia to mieszkańcy naszej gminy.

Kończący się rok nie był łatwy dla lotów gołębi, co potwierdza Józef Wantrych, członek stowarzyszenia. – Wbrew pozorom bezchmurne niebo, wysoka temperatura to ciężkie warunki dla gołębi, szczególnie młodych, przez co ten rok był dla nas bardzo wymagający. Patrząc jednak na zdobyte nagrody, wydaje się, że nasz radny poradził sobie całkiem nieźle w tym sezonie.

Podobnie, jak w zeszłym roku, w spotkaniu wziął udział wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński, który był pod wrażeniem zamiłowania do gołębi i osiągnięć uczestników – Miło się patrzy na ludzi, którzy mają swoją pasję i się w niej realizują. Biorąc pod uwagę liczbę odebranych nagród przez niektórych panów, zastanawiam się, gdzie oni znajdują miejsce, żeby te trofea trzymać – mówił z uśmiechem wójt.

Miejscowi hodowcy sezon zakończyli na czołowych miejscach w okręgu wrocławskim, który zrzesza około 1200 członków i mamy nadzieję, że podobnie, a nawet lepiej będzie w przyszłym roku.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich