Wyniki konkursu „BIAŁO-CZERWONE SYMBOLE”
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 06.05.2024r.
Drukuj

Wyniki konkursu „BIAŁO-CZERWONE SYMBOLE”

Droga przez historię, flagi, ozdoby, mural – wszystko z nawiązaniem do narodowych barw i symboli. 9 sołectw z naszej gminy wzięło udział w konkursie „Biało-czerwone symbole”. Mieszkańcy udekorowali swoje wsie, by uczcić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Wyniki:

  • I miejsce – Łosice i Stępin
  • II miejsce – Piecowice
  • III miejsce – Kątna i Bąków

Prace przygotowały również Bierzyce, Bukowina, Mirków i Oleśniczka.

– „To już 4. edycja konkursu, przez który zachęcamy mieszkańców do udekorowania swoich miejscowości, jak również do współdziałania i integracji. Pamięć o historii Polski i szacunek do narodowych symboli to niezwykle ważne rzeczy, które są podstawą budowania naszej tożsamości i przekazywania jej kolejnym pokoleniom” – podsumował wójt Wojciech Błoński.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych pięknych prac.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku [TUTAJ]

Materiał Telewizji Echo24:

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich