Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 22.11.2023r.
Drukuj

Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

W poniedziałek (20 listopada) odbyła się uroczystość wręczenia Medali od Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Wręczanie medali zawsze wiąże się z chwilami wzruszenia i uśmiechu – nie inaczej było tym razem. Z rąk Wójta Wojciecha Błońskiego dziewięć par poza wspomnianymi medalami, odebrali również kwiaty i pamiątkowy upominek.

– Takie wydarzenia za każdym razem przynoszą dużo uśmiechu, wspomnień i wzruszeń. Poza oficjalną częścią, podczas której wręczane są medale, jest czas, by przy kawie i cieście poznać historie miłości tych wyjątkowych par. Są one doskonałym przykładem, że dawniej jak coś się zepsuło, to się naprawiało, a nie wymieniało. – mówił wójt Wojciech Błoński.

W uroczystości wzięło udział 9 małżeństw, mieszkających na terenie naszej gminy. Poza medalem, pary otrzymały kwiaty oraz upominek od Wójta.

– Warto słuchać opowieści o miłości naszych mieszkańców i wcielać je w życie. Życzę im dużo zdrowia, szczęścia i kolejnych lat wspólnego życia – dodał wójt Wojciech Błoński.

Wszystkim parom składamy ogromne gratulacje i podziękowania za piękny przykład wspólnego podróżowania przez życie.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Co zrobić, aby otrzymać medal?

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich