Uroczystości z okazji nadania rondu pomiędzy Śliwicami a Kiełczowem imienia Honorowych Dawców Krwi
Data publikacji: 16.05.2023r.

11 maja 2023 r. o godz. 16 na działce nr 222/6 przy rondzie w Śliwicach miała miejsce konferencja prasowa, podczas której oficjalnie otwarto rondo im. Honorowych Dawców Krwi.

W uroczystościach wzięli udział: Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski, Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński, Maria Szymerowska – Przewodnicząca Rady Gmina Długołęka, Jacek Blicharski – Dyrektor Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Małgorzata Meder – prezes klubu HDK PCK im. T. Marciniaka Czernica – Wrocław, proboszcz parafii w Brzeziej Łące Tomasz Płukarski, a także zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Długołęka oraz strażacy z OSP Długołęka i OSP Brzezia Łąka.

Po pamiątkowym odsłonięciu nowego oznakowania i zakończeniu konferencji prasowej, uczestnicy udali się do urzędu gminy, gdzie odbyła się uroczysta akademia, podczas której prezes Klubu Emil Sozański zaprezentował dokonania krwiodawców oraz zaprezentował plany na najbliższą przyszłość.

Po prezentacji przyszedł czas na wręczenie odznaczeń w następujących kategoriach:

• “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia” – Michał Ciosek- oddał 18l
  • “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” –  Elżbieta Bomersbach – oddała 10l
  • “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”  Michał Komaiszko, Sławomir Rubak i Tomasz Kijewski – oddali po 6l

Klub HDK uchwałą zarządu nr 1/2023 z dnia 17 marca 2023 r. wprowadził odznaczenia „Zasłużony dla klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy w Długołęce”. Powyższe odznaczenie odebrali:

• wójt Wojciech Błoński,
  • Bogdan Sierzchuła
  • Marek Kopyłowski

Po odznaczeniach przyszedł czas na podziękowania, podczas których nie brakowało momentów wzruszenia. Dziękujemy każdemu, kto przyczynia się do szerzenia i promowania honorowego krwiodawstwa.

Zapraszamy na najbliższą akcję oddawania krwi, która odbędzie się 24 maja w godzinach 9-13 przy Hotelu u Janów przy ul. Wrocławskiej 33 w Długołęce.