Uroczyste otwarcie nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 28.11.2023r.
Drukuj

Uroczyste otwarcie nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce

W piątek 24 listopada 2023 r. nadszedł długo wyczekiwany przez mieszkańców gminy Długołęka moment - uroczyste otwarcie nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Będzie to jednocześnie siedziba Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Jednostek Oświatowych.

Część oficjalna – wystąpienia i podziękowania

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00, kiedy to uczestnicy, w tym przedstawiciele władz lokalnych z wójtem Wojciechem Błońskim na czele, miejscowi artyści, mieszkańcy oraz zaproszeni goście, zaczęli gromadzić się przy Polnej 1a. Budynek, dumnie prezentujący nowoczesną architekturę, był efektem wieloletnich starań i zaangażowania władz gminy oraz mieszkańców.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się od przemówienia Wójta Gminy Długołęka Wojciecha Błońskiego, który podkreślił znaczenie nowego obiektu jako miejsca, które ma służyć kulturze, edukacji oraz integracji społecznej. Podziękował również wszystkim zaangażowanym w proces powstawania Gminnego Ośrodka Kultury, od pracowników gminy, architektów po pracowników budowy i mieszkańców naszej gminy.

Głos zabrali również Dyrektor GOK Adrian Sanderski i Kierownik ZOE-AJO Artur Sajnóg, którzy nie kryli zadowolenia z nowej siedziby jednostek, którymi zarządzają. Obecny był również ks. Łukasz Piłat, proboszcz lokalnej parafii, który poświęcił budynek. Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi, do którego Wójt zaprosił również najmłodszych mieszkańców.

Występy artystyczne

Następnie, uczestnicy mieli okazję podziwiać występy artystyczne przygotowane specjalnie na tę okazję. Zaprezentowała się Szkoła Tańca Artia Akademia Artystyczna, Teatr dziecięco-młodzieżowy „TEAM”, grupa teatralna BLEJKATT z Bielawy ze spektaklem „Bez wyjścia” oraz Laura, uczestniczka miejscowych warsztatów wokalnych. Występy te nie tylko dostarczyły rozrywki, ale także ukazały bogactwo talentów w gminie Długołęka, które mają teraz miejsce, by w profesjonalnych warunkach szlifować swoje umiejętności.

W trakcie uroczystości nie zabrakło ukazania wcześniejszej działalności Gminnego Ośrodka Kultury, obejmującej różnorodne wydarzenia kulturalne, warsztaty i aktywności edukacyjne, ukazane na przygotowanej prezentacji.

Zwiedzanie nowego budynku

Po zakończeniu oficjalnej części programu, goście mogli zwiedzić nowe pomieszczenia Gminnego Ośrodka Kultury. Nowoczesna sala koncertowa z bogatym wyposażeniem, pracownie artystyczne i pozostałe pomieszczenia budziły zachwyt i entuzjazm wśród zwiedzających. Atmosfera była serdeczna, a wszyscy obecni mogli podziwiać efekty wspólnego wysiłku.

Otwarcie nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce było nie tylko uroczystym wydarzeniem, ale także momentem, który wzbudza nadzieję na rozwój kulturalny gminy. Mieszkańcy zyskali nowe miejsce spotkań, inspiracji i rozwoju, które przyczyni się do kształtowania swoich zainteresowań, rozwijania umiejętności, a także wspólnej integracji.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich