Tytuł „Przyjazny Urząd” i wyróżnienie nadzwyczajne dla gminy Długołęka
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 25.04.2022r.
Drukuj

Tytuł „Przyjazny Urząd” i wyróżnienie nadzwyczajne dla gminy Długołęka

W sobotę 23 kwietnia w Krakowie odbyła się Gala VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Instytucji Administracji Publicznej „Przyjazny Urząd”, organizowanego przez Quality Institute.

Konkurs promuje i nagradza jednostki sektora publicznego, które wyróżniają się profesjonalizmem, wysokiej jakości podejściem do interesantów, nowoczesnym zarządzaniem, wysoką kulturą pracy, uczciwością i rzetelnością przy wypełnianiu swoich obowiązków.

Nagrody przyznawane są na podstawie głosów kapituły, złożonej z ekspertów i praktyków administracji publicznej, którzy naukowo specjalizują się administracją publiczną i jakością jej usług. Są to badacze pracujący na czołowych polskich uniwersytetach.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Urząd Gminy Długołęka otrzymał Znak Jakości „Przyjazny Urząd”, który wyróżnia instytucje „cechujące się wysoką kulturą obsługi klienta, profesjonalizmem i rzetelnością w świadczeniu usług publicznych oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim”. Nagrodę tę otrzymaliśmy już drugi rok z rzędu.

Ponadto, otrzymaliśmy również Wyróżnienie Nadzwyczajne „Wzorowa Jakość”, przyznawane za największą liczbę punktów konkursowych w danej edycji konkursu i szczególne osiągnięcia w dziedzinie, która była poddana ocenie.

Nagrodę, z rąk prezesa zarządu Quality Institute Piotra Celeja, odebrała zastępczyni wójta Joanna Adamek.

Statuetka w kształcie mostu to, jak mówił wręczający ją Piotr Celej, symbol otwartości i przyjazności urzędu na mieszkańców, którzy mogą liczyć na miłą i profesjonalną obsługę przez naszych pracowników.

– Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy tak prestiżowe wyróżnienia i każdego dnia robimy co w naszej mocy, aby potwierdzać, że nie są one przypadkowe – mówi wójt Wojciech Błoński.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich