Szkolenie i porady prawne dla seniorów – bezpłatnie!
Data publikacji: 07.11.2022r.

Szkolenie i porady prawne dla seniorów – bezpłatnie!

Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska, Fundacja Przyszłość Pokoleń i Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu zapraszają wszystkich seniorów z gminy Długołęka na darmowe szkolenie pn. „Bezpieczny Senior” oraz porady prawne, które odbędą się 1 grudnia w godz. 9-15 w Urzędzie Gminy Długołęka.

Wydarzenie będzie składać się z dwóch części:

I. Szkolenie „Bezpieczny Senior”, które poprowadzi radca prawny, a jego treść będzie omawiać zagadnienia dotyczące:

1. prawa spadkowego (rodzaje dziedziczenia, prawa spadkobierców, a także porady w zakresie tworzenia testamentów);

2. oszustw, celowego doprowadzania do nierozsądnego rozporządzania majątkiem, praw konsumenta oraz spraw życia codziennego (np. co zrobić jeśli zgubimy dowód osobisty);

II. Po zakończeniu szkolenia zaplanowany został 4-godzinny dyżur radcy prawnego, w czasie którego seniorzy zamieszkujący gminę, będą mogli uzyskać darmowe porady prawne.

Serdecznie zachęcamy wszystkich seniorów do udziału w tej inicjatywie. Wydarzenie jest w pełni bezpłatne! Szkolenie oraz porady prawne są realizowane w ramach projektu „Bezpieczny Senior” przy współpracy Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska oraz Fundacji Przyszłość Pokoleń. Partnerem akcji jest Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu.