Sprzedaż końcowa preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 12.07.2023r.
Drukuj

Sprzedaż końcowa preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych

Od 4 maja trwa w Urzędzie Gminy sprzedaż końcowa preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Sprzedaż końcowa oznacza wyprzedaż węgla do wyczerpania zapasów na wskazanych przez gminę pośredniczących podmiotach węglowych.

Zakup preferencyjny przysługuje wciąż mieszkańcom, którzy otrzymali dodatek węglowy.

Cena za tonę od 4 maja wynosi 1800 złotych, w obrocie pozostało:

  • 31,95 ton Retopalu Ekogroszku z KWK Piast – Ziemowit ruch Ziemowit
  • 85,19 ton Groszku II z KWK Wesoła
  • nie posiadamy już w sprzedaży kostki.
  • nie posiadamy już w sprzedaży orzecha

Sprzedaż końcowa zostanie przeprowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.

Zakupu będzie można dokonać w tym samym dniu po złożeniu wniosku, jeżeli wciąż w obrocie pozostanie tonaż odpowiedniego sortymentu. Osobom, które nie odebrały w drugiej turze węgla, a złożyły wniosek także przysługuje możliwość zakupu w sprzedaży końcowej. Zmiany w ustawie zakładają brak limitu ilościowego oraz możliwość zakupu w innych gminach.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich