Przyszłość naszej gminy leży w rękach młodzieży!
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 02.08.2022r.
Drukuj

Przyszłość naszej gminy leży w rękach młodzieży!

Dzisiaj podpisaliśmy umowę na realizację operacji pn. "Kuźnia wiedzy i aktywizacja młodzieży z obszarów wiejskich (partnerów KSOW) w ramach działalności młodzieżowych rad gmin".

W ramach projektu planuje się 3-dniowy wyjazd studyjny do gminy Tarnowo Podgórne (woj. wielkopolskie). W ramach wyjazdu studyjnego Młodzieżowa Rada Gminy Długołęka oraz przedstawiciele parafii pw. św. Michała Archanioła w Długołęce odbędą następujące warsztaty:

  • Warsztaty z budowania umiejętności liderskich i podejmowania inicjatyw na obszarach wiejskich;
  • Prawno-organizacyjne podstawy działania młodzieżowej rady w kontekście podejmowania działań na rzecz zwiększenia aktywności na obszarach wiejskich;
  • Jak prowadzić diagnozę potrzeb i planować działania na rzecz społeczności lokalnej;
  • Praca metodą projektu na rzecz podejmowania inicjatyw na obszarach wiejskich.

Dodatkowo w ramach wyjazdu planuje się zwiedzanie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie; Pałacu w Jankowicach oraz Tarnowskich Term. Celem jest zapoznanie się z atrakcjami Gminy Tarnowo Podgórne oraz wymiana doświadczeń w zakresie aktywizacji młodzieży.

Kluczowym elementem będzie także podpisanie porozumienia o rocznej współpracy Młodzieżowej Rady Gminy Długołęka z Młodzieżową Radą Gminy Tarnowo Podgórne.

Na zakończenie projektu zostanie opracowany folder „Atrakcje turystyczne Gminy Długołęka – okiem młodzieży” – efekt ukazujący aktywizację naszej młodzieży.  Stworzenie folderu poprzedzi spotkanie, na którym omówiona zostanie wiedza oraz wymiana doświadczeń zdobytych podczas wyjazdu.

To ważny moment dla naszej Młodzieżowej Rady. Pozyskaliśmy środki, które pomogą naszej młodzieży się rozwijać i zdobyć cenną wiedzę, która z pewnością przyda się w ich pracy na rzecz naszej gminy. Naszym młodym radnym życzę powodzenia, a pracownikom Urzędu, którzy koordynują ten projekt bardzo dziękuję!” – mówi Wojciech Błoński – Wójt Gminy Długołęka.

Projekt zostanie zrealizowany do 20 października br.

Kwota dofinansowania: prawie 40 tys. zł

Operacja współfinansowana ze środków Unii europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich