Poznaliśmy wyniki rankingu „Gmina Dobra dla Życia”, przeprowadzonego przez Serwis Samorządowy PAP
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 17.11.2023r.
Drukuj

Poznaliśmy wyniki rankingu „Gmina Dobra dla Życia”, przeprowadzonego przez Serwis Samorządowy PAP

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza gmina zajęła 4. miejsce w województwie dolnośląskim oraz 32. spośród wszystkich gmin w Polsce.

W badaniu brano pod uwagę 63 wskaźniki. Wśród badanych czynników są te dotyczące środowiska naturalnego, rozwoju demograficznego, rozwoju społeczno-ekonomicznego, rynku pracy, warunków mieszkaniowych i energii, infrastruktury osadniczej i ładu przestrzennego, zdrowia i bezpieczeństwa, dostępności i jakości usług, kultury i rekreacji, a także aktywności społecznej; są takie, na które samorządy mają wpływ, i takie, które trudno zmienić, ale na jakość życia oddziałują.

Wszystkie razem tworzą Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce.

Cieszymy się z tak wysokiego miejsca i odbieramy to jako motywację do dalszej pracy na rzecz poprawy jakości życia w naszej małej ojczyźnie.

Wy, jako mieszkańcy, macie na to duży wpływ! Pamiętajcie, by w deklaracji podatkowej wpisać miejsce swojego zamieszkania w gminie Długołęka.

Więcej o rankingu i pełne wyniki:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/ktora-gmina-jest-najlepsza-do-zycia-serwis-samorzadowy-pap-po-raz-trzeci

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich