Pomoc prawna dla Ukrainy
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 01.03.2022r.
Drukuj

Pomoc prawna dla Ukrainy

Fundacja Ukraina, która od wielu lat działa na rzecz migrantów z Ukrainy na Dolnym Śląsku, w obliczu wojny w Ukrainie, podjęła się koordynacji działań wspierających uchodźców z terenów objętych działaniami wojennymi.

W chwili obecnej w Fundacji (Instytucie Praw Migrantów) można uzyskać wsparcie i porady prawne nt przekraczania granic Pl-UKR, legalizacji pobytu w Polsce, praw migrantów. Konsultacji i porad udzielamy bezpośrednio w siedzibie Fundacji Ukraina przy ul. Ruskiej we Wrocławiu, w ciągu najbliższych dni powstanie również centrum wsparcia prawnego, skupiającej chętnych do pomocy prawników.  Pomoc można również uzyskać telefonicznie pod numerami telefonów:

510 011 846 

571 330 203

Wsparcie można uzyskać w języku polskim i ukraińskim.  Z zapytaniami można się również zgłaszać mailowo biuro@instytutpm.eu Prosimy o kierowanie osób, które zgłoszą się po pomoc do naszych konsultantów. Informacja o tej pomocy można również znaleźć na fb Instytutu Praw Migrantów  https://www.facebook.com/Instytutpm
Na stronie Instytutu Praw Migrantów można również znaleźć materiały przydatne dla urzędów: przewodnik dla migrantów, bazę instytucji, czy słownik zwrotów i pojęć prawnych pl-ukr. https://www.instytutpm.eu/biblioteczka/
Fundacja Ukraina zbiera również bazę wolontariuszy, którzy gotowi są pomóc w tym trudnym czasie. Prosimy o kierowanie do nas osób, które mogą wspomóc tłumaczeniem, poradą prawną, psychologiczną, miejscem noclegowym, samochodem etc. Pod linkiem można znaleźć formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy https://tiny.pl/9l2vd

Prosimy również o zebranie informacji, w jaki sposób Państwa powiat może wesprzeć uchodźców, którzy w najbliższych dniach pojawią się w naszym regionie. Prosimy o przekazanie tej prośby do powiatowych centrów zarządzania kryzysowego. 

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich