Podsumowanie spotkania pn. Bezpieczny Senior
Kategoria: Rodzina i zdrowie, Z życia gminy
Data publikacji: 08.02.2024r.
Drukuj

Podsumowanie spotkania pn. Bezpieczny Senior

W dniu 25 stycznia 2024 r. dzięki współpracy z Fundacją Przyszłość Pokoleń w Urzędzie Gminy miało miejsce spotkanie pn. „Bezpieczny Senior” realizowane przy udziale Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska.

Pierwsza część szkolenia dotyczyła m.in. tematu oszustw, kradzieży tożsamości, ochrony danych osobowych, obowiązku alimentacyjnego, problemu przemocy wobec osób starszych, praw konsumenta, a także prawa spadkowego m.in. dziedziczenia, praw spadkobierców.

Po szkoleniu seniorzy mieli okazję skorzystać z bezpłatnych indywidualnych porad udzielanych przez radcę prawnego.

W dalszej części spotkania fizjoterapeuta opowiedział o tym „jak zadbać o sprawność fizyczną po 60-tce” oraz jak regularna aktywność fizyczna pomaga m.in. zapobiegać upadkom i związanym z nimi urazami, a także pogorszeniu zdrowia kości i sprawności. W trakcie spotkania przedstawił jakie ćwiczenia może wykonywać osoba starsza, aby jak najdłużej pozostać w zdrowiu i zachować sprawność organizmu.

Ostatnia część szkolenia dotyczyła zdrowej diety. Dietetyk opowiedział o tym, jaka dieta wspiera zdrowie organizmu w wieku senioralnym, jakie produkty powinny znaleźć się w jadłospisie seniora, a z których warto zrezygnować oraz jakie suplementy stosować po 60 roku życia.

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich