Podsumowanie sezonu w wykonaniu drużyn piłkarskich z gminy Długołęka
Kategoria: Z życia gminy
Data publikacji: 28.06.2022r.
Drukuj

Podsumowanie sezonu w wykonaniu drużyn piłkarskich z gminy Długołęka

W ubiegły weekend ostatecznie zakończyły się rozgrywki piłkarskie, w których brały udział zespoły z naszej gminy.

Pierwszy pełny sezon od czasów pandemii nie był łatwy dla zawodników i prezesów klubów. Tym bardziej gratulujemy tym, którym udało się osiągnąć dobre wyniki. Pamiętajmy, że na tym poziomie równie ważne jak wynik jest, aby grać fair, szanować przeciwnika i dobrze się bawić.

IV Liga: grupa dolnośląska (wschód)

W tych rozrywkach naszą gminę reprezentował zespół GKS Mirków, który – mimo walki do końca – niestety spadł do klasy okręgowej. W wielu wyrównanych meczach zabrakło szczęścia, co przełożyło się na końcowy wynik. Mamy nadzieję, że uda się poukładać zespół na nowy sezon i już w przyszłym wrócić do IV Ligi.

90minut.pl

Klasa A

Bardzo dobry sezon zaliczyły: zespół KS Łozina, który zakończył sezon na podium oraz KS Długołęka 2000, który na koniec rundy jesiennej był wiceliderem, a ostatecznie zajął miejsce tuż za podium, najlepsze w historii klubu. Brawo!

Zadowolone z tego sezonu powinny być drużyny GZS Widawa Kiełczów, która zajęła 6. miejsce oraz KS Borowianka Borowa, który spełnił swoje założenia sprzed sezonu i ukończył go w środku stawki, na 9. miejscu. Utrzymanie zapewnili sobie w ostatniej kolejce zawodnicy WKS Wilczyce, dzięki czemu znów będziemy ich oglądać w popularnej „Serie A”.

Niestety z A klasą żegnają się zespoły KS Dąb Pruszowice, GKS Iskra Pasikurowice oraz K.S Dobroszów – Januszkowice. Liczymy, że już w przyszłym sezonie powalczą o powrót do tych rozgrywek.

90minut.pl
90minut.pl

Klasa B

Drużyną, która najlepiej będzie wspominała sezon 2021/22, będzie Perła Węgrów, która wygrała swoją grupę i awansowała do A klasy na kilka kolejek przed końcem sezonu. Gratulujemy!

90minut.pl

W grupie Wrocław IV B klasy drużyny reprezentujące naszą gminę na miejscach 5-10 rozdzielił jedynie zespół z Kopaliny. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie drużyny GKS II Mirków, KP 99 Śliwice, WKS Kątna, UKS Kiełczów Academy, Burza Godzieszowa powalczą o awans.

90minut.pl

Dziękujemy kibicom, którzy wspierali swoje drużyny i prowadząc kulturalny doping sprawiają, że mecze mają swój wyjątkowy klimat. Oczko puszczamy również do żon i partnerek zawodników, które wspierają swoje drugie połówki w realizowaniu swoich pasji.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich