Otwarcie nowej siedziby GOK i ZOE-AJO
Kategoria: Inwestycje, Z życia gminy
Data publikacji: 24.11.2023r.
Drukuj

Otwarcie nowej siedziby GOK i ZOE-AJO

W piątek (24 listopada) odbędzie się uroczyste otwarcie nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury, w którym swoją siedzibę będzie miał również Zespół Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Jednostek Oświatowych w Długołęce.

Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński serdecznie zaprasza mieszkańców do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które rozpocznie się o godzinie 12:00 przy ul. Polnej 1A w Długołęce.

Będzie to okazja, aby zobaczyć nowy budynek od środka, a także podziwiać występy lokalnych artystów i zespołów.

Wystąpią:

  • Laura – uczennica siódmej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce. Kocha śpiewać i robi to od trzeciego roku życia. Jest fanką Adele, Sanah oraz Oliviii Rodrigo. W wolnych chwilach Laura gra na pianinie i czyta książki. Do jej ulubionych należą książki akcji oraz detektywistyczne. Interesuje się także językiem hiszpańskim i kulturą hiszpańską. Jest uczestniczka warsztatów wokalnych w Gminnym Ośrodku Kultury prowadzonych przez Macieja Adamczyka.
  • Teatr Ruchu BLEJKATT powstał na początku października 2015 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. Prowadzony jest przez Andrzeja Kozłowskiego – animatora prowadzącego świetlicę wiejską w Bielawie, zawodowego mima, byłego aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, założyciela i współtwórcę Teatru Pantomimy AP, aktora Teatru „Formy” z Wrocławia. Zapraszamy na fragment spektaklu pt. „Bez wyjścia”.
  • Artia Akademia Artystyczna od wielu lat przekazuje pasję kolejnym pokoleniom. Tancerze Szkoły Tańca Artia są wielokrotnymi Mistrzami i v-ce Mistrzami Polski, Europy i Świata w Tańcu Disco, Hip-Hop, Jazz i Modern, reprezentują Polskę na arenach międzynarodowych. Biorą udział w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych niejednokrotnie zdobywając wyróżnienia i pierwsze miejsca. Wielu naszych tancerzy zostało docenionych podczas licznych przesłuchań i castingów. Biorą oni teraz udział w przedstawieniach i musicalach zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Artia swoją działalność rozpowszechniła na wiele miast m. in. Wrocław, Warszawa, Piotrków Trybunalski, Łódź czy Poznań. Dziś zaprezentują krótki występ, który jest przedsmakiem zajęć prowadzonych w przyszłości przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Długołęce.
  • Teatr dziecięco-młodzieżowy „TEAM” prowadzony jest w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce od wielu lat. Te zajęcia to nie tylko lekcje aktorstwa, ale prawdziwa podróż do świata wyobraźni i kreatywności. Dzieci uczą się wyrażać emocje, rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne i uczestniczą w różnorodnych scenicznych eksperymentach. Każde spotkanie to dla nich niezapomniana przygoda pełna uśmiechu i radości. Mam nadzieję, że nasze dzisiejsze przedstawienie reżyserowane przez Andrzeja Kozłowskiego zainspiruje Was do odkrywania magii teatru. Dziś na scenie 4 etiudy pt. „Beczka śmiechu”.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Koncert „Muzyczna Wędrówka z Historią w Tle”

Co zrozumiałe, nie każdy ma w tym czasie możliwość pojawić się na Polnej 1a. O godzinie 18:00 będzie jednak okazja, by wybrać się na Muzyczną Wędrówkę z Historią w Tle – wyjątkowy koncert.

Duet gitarowy w składzie Marek Gadowicz oraz Wojciech Płaksej, poprowadzą słuchaczy przez wspaniałą i barwną historię naszego kraju średniowiecza aż do lat 80. XX wieku.

W programie m.in. „Rapsod o Warneńczyku”, „Lalka, czyli polski pozytywizm”, „Sierpień 80”, treści poetów Andrzeja Waligórskiego i Jacka Kaczmarskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Gmina Długołęka dostępna dla wszystkich projekt Unii Europejskiej, gdzie umieszczone są flaga Polska, Flaga Unijna, Herb Długołęki, Logo Funduszy Europejskich